Hat trick Merliera w UAE Tour. Vine nadal na czele

Akt. 24/02/2024, 16:07 GMT+1

Belg Tim Merlier (Soudal-Quick Step) wygrał po finiszu z peletonu szósty etap wyścigu UAE Tour. W sobotę kolarze rywalizowali na trasie o długości 182 km ze startem i metą w Abu Zabi. Liderem pozostał Australijczyk Jay Vine (UAE Team Emirates).

Merlier wygrał 6. etap UAE Tour

To trzeci etapowy triumf Merliera w tegorocznej edycji. Wcześniej był najszybszy na pierwszym i czwartym odcinku. W sobotę tuż za nim finiszowali Holender Arvid de Kleijn (Tudor Pro Cycling) i Niemiec Phil Bauhaus (Bahrain Victorious).

Stanisław Aniołkowski (Cofidis), który w czwartek finiszował na czwartej pozycji, zajął 25. miejsce. Inny z Polaków uczestniczący w imprezie, Filip Maciejuk (BORA-hansgrohe), był 102.

Vine prowadzi przed ostatnim etapem

W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Jadący w koszulce lidera Vine wpadł na metę w głównej grupie i utrzymał prowadzenie z przewagą 11 sekund nad swoim rodakiem Benem O'Connorem (Decathlon AG2R La Mondiale).
Po sześciu etapach Maciejuk jest 70. - strata 11.27, a Aniołkowski plasuje się na 103. pozycji - 18.53 za liderem.

Najważniejsze wydarzenia 6. etapu UAE Tour

Siedmioetapowy wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaliczany do cyklu World Tour, zakończy się w niedzielę podjazdem pod górę Jebel Hafeet.