Ben O'Connor wygrał 3. etap UAE Tour. Polacy nie liczyli się w walce

21/02/2024, 16:09 GMT+1

Australijski kolarz Ben O'Connor (Decathlon AG2R La Mondiale Team) wygrał trzeci etap wyścigu UAE Tour z Al Marjan Island do Jebel Jais. Liderem został jego rodak Jay Vine (UAE Team Emirates), który finiszował za triumfatorem ze stratą pięciu sekund.

Ben O’Connor wygrał 3. etap UAE Tour

Obaj Polacy, startujący w imprezie, ponieśli kilkunastominutowe straty. Filip Maciejuk (BORA-hansgrohe) był 70., a Stanisław Aniołkowski (Cofidis) 106. To musiało się odbić w klasyfikacji generalnej. Maciejuk spadł na 71. miejsce, a Aniołkowski na 106. lokatę.

Ben O'Connor najszybszy

Był to pierwszy w tegorocznym wyścigu górzysty etap (o długości 176 km). Meta została usytuowana na górze Jabel Jais, do której prowadził 19-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 5,6 procenta. Na 1,1 km przed finiszem z dużej grupy urwała się dwójka zawodników Decathlon AG2R. Ucieczkę zainicjował Francuz Valentin Paret-Peintre, który rozprowadził O'Connora.
Australijczyk wytrzymał tempo i z niewielką przewagą minął linię mety. Drugie miejsce, ze stratą 5 s zajął jego rodak Vine, który został liderem. Trzeci w tym samym czasie był Belg (Lotto-Dstny).

Siedmioetapowy wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaliczany do cyklu World Tour, potrwa do niedzieli.