Wyścig dookoła Turcji: Wyniki i relacja z 2. etapu. Max Kanter zwycięzcą

Akt. 22/04/2024, 22:03 GMT+2

Marcin Budziński doskonale jak dotąd odnajduje się na na trasie tegorocznej edycji Wyścigu Dookoła Turcji. Kolarz grupy Mazowsze Serce Polski był dziesiąty w poniedziałkowym, drugim etapie i zachował wysokie, czwarte w miejsce klasyfikacji generalnej. Wygrał Niemiec Max Kanter.

Kanter wygrał 2. etap Tour of Turkey

Zawodnik Astana Qazaqstan Team wyprzedził rodaka Henriego Uhliga. I to właśnie reprezentant Alpecin-Deceuninck stał się nowym liderem rywalizacji nad Bosforem.

Kanter po wygraniu 2. etapu Tour of Turkey

Był w finałowym peletonie

Pofałdowana trasa drugiego etapu z Kemer do Kas liczyła 191 km. Kolarze pokonywali m.in. dwie górskie premie. Na mecie w czasie 4:43.16 finiszował 80-osobowy peleton. Dla Kantera było to pierwsze zwycięstwo wśród zawodowców.
W klasyfikacji generalnej Uhlig wyprzedza Duńczyka Tobiasa Lunda Andresena (Team dsm-firmenich PostNL) o dwie sekundy i Hiszpana Davida Lozano (Novo Nordisk) o trzy. Jedną sekundę więcej traci Budziński. 31. lokatę z sześciosekundową stratą zajmuje, jeżdżący w tej samej ekipie, jego brat bliźniak - Tomasz.
Wyścig Dookoła Turcji składa się z ośmiu etapów i zakończy się 28 kwietnia w Stambule. Rozgrywany jest, z przerwami, od 1966 roku. W sezonie 1982 jego zwycięzcą został Zbigniew Szczepkowski.