Frank van der Broek triumfatorem wyścigu Dookoła Turcji, ostatni etap zneutralizowany

28/04/2024, 14:18 GMT+2

Holender Frank van der Broek triumfował w kolarskim wyścigu Dookoła Turcji. Najlepszy z Polaków Marcin Budziński zajął 13. miejsce. Ostatni, ósmy etap wokół Stambułu został zneutralizowany.

Finisz zneutralizowanego 8. etapu Tour of Turkey

Oglądaj największe wyścigi kolarskie na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Powodem neutralizacji były złe warunki pogodowe i śliska szosa. Peleton przejechał zaplanowaną trasę, ale tylko jedno okrążenie zamiast pięciu.
Do Sultanahmet, najważniejszej dzielnicy w Stambule, liderzy wyścigu dotarli na przedzie peletonu.

Raz triumfował tam Polak

W końcowej klasyfikacji generalnej uwzględniono wyniki po siedmiu etapach. 23-letni Holender wyprzedził Erytrejczyka Merhawiego Kudusa (Terengganu Cycling Team) o cztery sekundy i Brytyjczyka Paula Double'a (Team Polti Kometa) o dziewięć.

Najlepszy z polskich kolarzy Budziński stracił do zwycięzcy 46 s.
WYNIKI WSZYSTKICH ETAPÓW TOUR OF TURKIYE I KLASYFIKACJA GENERALNA>>>>>>>>>

Wyścig Dookoła Turcji rozgrywany jest, z przerwami, od 1966 roku. W sezonie 1982 jego zwycięzcą został Zbigniew Szczepkowski.