Marta Lach wygrała wyścig Festival Elsy Jacobs a Garnich w Luksemburgu

27/04/2024, 19:12 GMT+2

Marta Lach z ekipy CERATIZIT-WNT Pro Cycling w sobotę zwyciężyła w jednodniowym wyścigu kolarskim Festival Elsy Jacobs a Garnich w Luksemburgu. Polka pokonała na finiszu kilkuosobową grupę zawodniczek, z którymi wcześniej wypracowała sobie sporą przewagę nad resztą stawki. Był to jej pierwszy triumf w obecnym sezonie.

Atak Lach 45 kilometrów przed metą 1. etapu Tour de France Femmes

Sobotnia rywalizacja toczyła się na 112-kilometrowej, pagórkowatej trasie w okolicach luksemburskiego Garnich.
Grupa najmocniejszych zawodniczek wysforowała się na czoło już kilkadziesiąt kilometrów przed metą. Wśród nich najwięcej sił na finiszu zachowała Lach, pokonując reprezentantkę gospodarzy Christine Majerus (Team SD Worx - Protime) i Norweżkę Katrine Aalerud (Uno-X Mobility).
Tuż za podium z siedmiosekundową stratą uplasowała się kolejna reprezentantka Norwegii z Uno-X Mobility, Marte Berg Edseth. Czołową piątkę z 39 sekundami straty zamknęła koleżanka Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team, Włoszka Alice Maria Arzuffi. Kolejna grupa zawodniczek dotarła na metę blisko trzy minuty po najlepszych.
W wyścigu rywalizowała również inna Polka, Oliwia Majewska (Torelli), która zajęła 40. miejsce. Jej strata do rodaczki wyniosła 5 minut i 54 sekundy.