21. etap | Płaski | Mężczyźni | 29.05.2011
Bartosz Rainka

Akt. 29/05/2011, 17:36 GMT+2

17:35
O końcowych miejscach Polaków poinformujemy w artykule. Tam również klasyfikacja generalna i materiały WIDEO z ostatniego etapu w Mediolanie. Zapraszamy do działu "KOLARSTWO" w serwisie eurosport.pl. Dziękujemy i do zaklikania!
17:34
Dziękujemy, że byliście z nami przez ostatnie 3 tygodnie. Sezon dopiero rozkręca się. Przed nami Dauphine, a już 2 lipca rusza Tour de France.
17:31
Etap dla Davida Millara. Drugi czas uzyskał Alex Rasmussen, a trzeci był Contador.
17:28
Alberto Contador triumfatorem GIRO!!!!!!! Hiszpan ukończył czasówkę na trzecim miejscu (30:49). Ostatnie metry pokonał fetując zwycięstwo.
17:27
Michele Scarponi drugim kolarzem Giro!!!! Jego czas to 31:41 i na razi 16. miejsce. Lider Lampre-ISD przegrał z Nibalim o ledwie 10 sekund.
17:25
Vincenzo Nibali - 31:31 - 10. miejsce. Liczyliśmy na więcej.
17:25
John Gadret - 33:04 - 68. miejsce.
17:23
Joaquin Rodriguez na mecie - 32:27 i odległe miejsce.
17:20
Rujano na mecie - 32:38 - 42. miejsce.
17:17
Kreuziger już na mecie - 31:19. Dopiero 14. miejsce Czecha.
8,9km
Contador na razie na prowadzeniu z zapasem sekundy nad Millarem.
17:07
Scarponi miał 56 sekund przewagi w generalce nad Nibalim. Na razie traci do lidera Liquigas 10 s (mniej więcej w 1/3 trasy).
16:58
Scarponi i Contador również. Teraz rozstrzygać się będą losy rywalizacji w tegorocznym Giro.
16:53
Vincenzo Nibali już na trasie.
16:52
Gadret jest już na trasie. Za chwilę wystartuje czołowa trójka.
16:52
Przemysław Niemiec w tej chwili zajmuje 56. miejsce. Jego czas - 33:17 - jest o 3 minuty i 4 sekundy gorszy od wyniku Millara.
16:34
Richie Porte dotarł do mety na trzecim miejscu, ze stratą 43 sekund do Millara.
16:33
Mistrzyni świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska zajęła szóste miejsce w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Offenburgu. Zwyciężyła rewelacyjna Francuzka Julie Bresset. Włoszczowska powtórzyła wynik sprzed tygodnia z angielskiej miejscowości Dalby Forest, z tym że w Offenburgu jej strata do Francuzki była znacznie większa. Bresset wyprzedziła Polkę o ponad dwie i pół minuty. Anna Szafraniec finiszowała na 25. miejscu, natomiast Aleksandra Dawidowicz nie ukończyła wyścigu.
16:25
Sylwester Szmyd jest już oczywiście na mecie. Polak z Liquigas uzyskał czas 34:07 i na razie zajmuje 72. miejsce.