Giro d’Abruzzo 2024. Paweł Siwakow wygrał czwarty etap, a Aleksiej Łucenko wyścig

Akt. 12/04/2024, 17:11 GMT+2

Reprezentujący Francję Paweł Siwakow (UAE Team Emirates) był najszybszy na trasie czwartego, finałowego etapu Giro d’Abruzzo 2024. Zwycięzcą wyścigu został trzeci w piątek Kazach Aleksiej Łucenko (Astana Qazaqstan Team).

Najważniejsze momenty 4. etapu Giro d'Abruzzo

Tegoroczną edycję Giro d'Abruzzo zakończył naszpikowany podjazdami 173-kilometrowy etap z Montorio al Vomano do L'Aquila.
Organizatorzy wyznaczyli dwie górskie premie, a na trasie niemal nie było płaskich odcinków.

Podium etapu prawie jak podium wyścigu

Na nieco ponad 50 kilometrów przed metą zawiązała się trzyosobowa ucieczka, w której znaleźli się lider klasyfikacji generalnej Łucenko, Siwakow, a także George Bennett (Israel - Premier Tech).
Peleton nie dogonił uciekinierów, a po sprinterskim finiszu najlepszy był kolarz UAE Team Emirates, który wyprzedził Nowozelandczyka oraz Kazacha.

Pavel Sivakov wygrał 4. etap Giro d'Abruzzo

Temu ostatniemu na pocieszenie pozostał triumf w całym wyścigu. Na drugiej pozycji uplasował się Siwakow (+0:31), a na trzeciej Bennett (+0:34).