Yves Lampaert wygrał 1. etap Dookoła Szwajcarii, jazdę indywidualną na czas [wyniki i relacja]

Akt. 09/06/2024, 18:35 GMT+2

Yves Lampaert, belgijski kolarz grupy Soudal Quick-Step wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii, jazdę indywidualną na czas w stolicy Liechtensteinu - Vaduz. Na liczącej 4,8 km płaskiej trasie wyprzedził o trzy sekundy Szwajcara Stefana Bisseggera (EF Education-EasyPost).

Lampaert wygrał 1. etap Tour de Suisse

Trzecie miejsce, ze stratą czterech sekund, zajął zwycięzca Tour de Pologne 2022, Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos Grenadiers). Taka sama jest również kolejność w klasyfikacji generalnej.

33-letni Lampaert odniósł 16. zwycięstwo w zawodowej karierze, ale pierwsze od wygranego etapu Tour de France w 2022 roku.

Dwóch Polaków w stawce

W wyścigu startuje dwóch polskich kolarzy - Kamil Małecki (Q36.5) uzyskał w niedzielę 116. czas, a 141. był Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe).

Ośmioetapowa impreza najwyższej kategorii World Tour zakończy się w następną niedzielę również jazdą indywidualną na czas z Aigle do Villars-sur-Ollon.

Skrót 1. etapu Tour de Suisse

Wyniki 1. etapu, jazda ind. na czas w Vaduz (4,8 km), oraz klasyfikacja generalna: