Benjamin Thomas nowym liderem Czterech Dni Dunkierki. Polacy daleko

Akt. 18/05/2023, 19:34 GMT+2

Francuz Benjamin Thomas (Cofidis) wygrał etap jazdy indywidualnej na czas i został nowym liderem wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Najlepszy z trójki Polaków Maciej Bodnar (TotalEnergies) zajął na czwartkowym etapie 29. miejsce.

Thomas wygrał 3. etap 4 Dni Dunkierki

Na 16-kilometrowej płaskiej trasie 3. etapu ze startem i metą w Saint-Quentin Thomas wyprzedził dwóch Duńczyków - o dziewięć sekund Niklasa Larsena (Uno-X) oraz o 14 Kaspera Asgreena (Soudal - Quick Step).
Bodnar był 29., tracąc do zwycięzcy 52 sekundy. Stanisław Aniołkowski był 53. (strata 1.16), natomiast 114. pozycję zajął Alan Banaszek (obaj Human Powered Health), który stracił do Thomasa 2.22.

Spadek Aniołkowskiego w klasyfikacji generalnej

W klasyfikacji generalnej Thomas ma przewagę 14 sekund nad Asgreenem oraz 20 nad Brytyjczykiem Ethanem Vernonem (Soudal-Quick Step). Aniołkowski spadł na 36. pozycję, 90. miejsce zajmuje Bodnar, a 114. Banaszek.
Wbrew nazwie wyścig w północno-wschodniej Francji trwa aktualnie sześć dni. Zakończenie rywalizacji w niedzielę w Dunkierce.