Kolarstwo - Simon Yates triumfatorem Tirreno-Adriatico, Rafał Majka trzeci

14/09/2020, 15:40 GMT+2

Wyścig kolarski Tirreno-Adriatico dla Simona Yatesa z ekipy Mitchelton-Scott. Rafał Majka utrzymał miejsce na podium, lecz ostatecznie był w klasyfikacji generalnej trzeci. Ostatni, ósmy etap, czyli jazdę indywidualną na czas w San Benedetto del Tronto wygrał Włoch Filippo Ganna z Ineos Grenadiers.

Czwartą pozycję, ze stratą 28 s, zajął kolejny zawodnik grupy Ineos Grenadiers, Brytyjczyk Geraint Thomas. Zapewniło mu to przy okazji awans na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety kosztem Majki.

Maszyna w ekipie Kwiatkowskiego

Kolarz z Zegartowic uzyskał w poniedziałek 35. wynik, tracąc do Ganny minutę i trzy sekundy. Z kolei Yates stracił 50 sekund (18. lokata), jednak miał wystarczający zapas, aby obronić błękitną koszulkę lidera wyścigu.
Idealnie występ włoskiego kolarza spuentował jego kolega z ekipy Michał Kwiatkowski, triumfator Tirreno-Adriatico z 2018 roku. "Maszyna" - napisał na Twitterze Polak, korzystający z dnia przerwy w Tour de France.
24-letni Ganna to trzykrotny mistrz świata i rekordzista globu w torowym wyścigu indywidualnym na 4 km na dochodzenie, ale świetnie sobie radzi również na szosie. W ubiegłym roku sięgnął po brąz w MŚ w Yorkshire w jeździe na czas, wygrał też etap w tej konkurencji wyścigu Binck Bank Tour.

Koronawirus u Wiśniowskiego

Niedzielnego etapu nie ukończył Łukasz Wiśniowski z polskiej ekipy CCC. Wieczorem poddał się szybkiemu testowi na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Zgodnie z procedurą z wyścigu został automatycznie wycofany mieszkający z nim w pokoju hotelowym Szymon Sajnok.
Jak podała w komunikacie ekipa CCC w porozumieniu z zespołem medycznym Tirreno-Adriatico, wszyscy pozostali kolarze i personel CCC Team obecni na wyścigu przeszli dwa szybkie testy w niedzielny wieczór i w poniedziałek rano. Wszystkie dały negatywne wyniki i drużyna otrzymała od organizatora pozwolenie na start pozostałych zawodników na ostatnim etapie.
Przeniesiony z marca na wrzesień i wydłużony z siedmiu do ośmiu etapów wyścig we Włoszech, z najwyższą kategorią World Tour, miał w tym roku bardzo silną obsadę. Startowali m.in. trzej byli zwycięzcy Tour de France: Thomas, jego rodak Chris Froome oraz Włoch Vincenzo Nibali.