Poznaliśmy cztery najlepsze ekipy obecnego sezonu NHL

21/05/2024, 09:07 GMT+2

Hokeiści Edmonton Oilers uzupełnili grono czterech zespołów, które liczyć się będą w walce o Puchar Stanleya. Awans do finału Konferencji Zachodniej NHL zapewnili sobie w poniedziałek, pokonując na wyjeździe Vancouver Canucks 3:2 i triumfując w serii 4-3.

Mecz ligi NHL na otwartym stadionie

Przeciwnikami "Nafciarzy" w finale na Zachodzie będą Dallas Stars. Na Wschodzie zmierzą się New York Rangers z Florida Panthers. Zwycięzcy finałów konferencji zagrają o Puchar Stanleya.

Zasłużony awans

W Vancouver goście wygrali zasłużenie. Wszystkie bramki zdobyli w drugiej tercji, a na listę strzelców wpisali się kolejno Cody Ceci, Zach Hyman i Ryan Nugent-Hopkins. W trzeciej części gry Conor Garland i Filip Hronek trafili dla Canucks. Do końca meczu pozostało cztery i pół minuty, gospodarze atakowali, ale nie udało im się doprowadzić do remisu i dogrywki.
W całym spotkaniu Oilers oddali 29 strzałów na bramkę, Canucks - tylko 17.
- Przez większą część meczu graliśmy naprawdę dobrze. Czy wolelibyśmy, żeby było to trochę mniej stresujące? Zapewne - skomentował czołowy zawodnik "Nafciarzy" Niemiec Leon Draisaitl, który zanotował asystę bramce Nugenta-Hopkinsa.
Pierwszy mecz finału Konferencji Zachodniej zostanie rozegrany w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego w Dallas.