Edmonton Oilers pokonało Dallas Stars w meczu finałowym Konferencji Zachodniej NHL

24/05/2024, 14:02 GMT+2

Trwają hokejowe mistrzostwa świata, ale coraz bliżej także do ostatecznych rozstrzygnięć w lidze NHL. W pierwszym meczu finałowym Konferencji Zachodniej drużyna Edmonton Oilers pokonała na wyjeździe Dallas Stars 3:2. Zwycięską bramkę w 32. sekundzie drugiej dogrywki zdobył Connor McDavid. Rywalizacja będzie toczyła się do czterech zwycięstw.

Wielkie emocje na meczu NHL

W pierwszej tercji gole nie padły, a drugą świetnie zaczęli Oilers. Bramki dla gości zdobyli Leon Draisaitl i Zach Hyman.
W każdym z 13 spotkań tegorocznej fazy play off Draisaitl miał bramkę lub asystę. Niemiec został piątym w historii NHL hokeistą, który może się pochwalić taką serią.
Stars wrócili do gry za sprawą Tylera Seguina. 32-latek bramkę kontaktową zdobył jeszcze w drugiej tercji, a do remisu doprowadził na niespełna cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Connor McDavid (nr 97) cieszy się z kolegami z bramki w meczu NHL Edmonton Oilers - Dallas Stars

Gol w drugiej dogrywce

Ostatnie słowo należało jednak do Nafciarzy. Na początku drugiej dogrywki McDavid wykorzystał podanie Evana Boucharda i dał swojej drużynie zwycięstwo.
Mecz numer dwa odbędzie się w sobotę, również w Dallas.
W finale Konferencji Wschodniej ekipa Florida Panthers prowadzi z New York Rangers 1-0.