Przygoda i zwycięstwo Verstappena w kwalifikacjach

08/07/2023, 19:54 GMT+2

Mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen nie zatrzymuje się w tym sezonie. Holenderski kierowca Red Bulla był najszybszy w sobotnich kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Nie obyło się jednak bez drobnych problemów.

Verstappen najszybszy w GP Austrii (źródło: Getty Images)

W dziesiątej rundzie mistrzostw świata z drugiej pozycji ruszy Brytyjczyk Lando Norris z McLarena.

Kwalifikacje w Silverstone

Norris przez krótki czas był liderem, ale ostatecznie Verstappen wyprzedził go o 0,241 sekundy i rozpocznie z pole position piąty wyścig z rzędu. W tym sezonie wygrał już siedem z 10 kwalifikacji.

Verstappen wyjeżdżając z pit stopu, uderzył w ścianę boksu i złamał przednie skrzydło bolidu na początku kwalifikacji. Mechanicy Red Bulla szybko wymienili jednak uszkodzony element.
Trzeci w kwalifikacjach był Australijczyk Oscar Piastri z McLarena. Czwarte miejsce zajął Monakijczyk Charles Leclerc, a tuż za nim uplasował się Hiszpan Carlos Sainz z Ferrari. Kolejne pozycje przypadły kierowcom Mercedesa: Georgowi Russellowi i Lewisowi Hamiltonowi.

Początek niedzielnego wyścigu na torze Silverstone jest zaplanowany na godzinę 16.