Kolejny medal polskich kanadyjkarzy w mistrzostwach świata

Akt. 26/08/2023, 13:21 GMT+2

Kanadyjkarze w składzie: Aleksander Kitewski, Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow, Norman Zezula zdobyli w Duisburgu srebrny medal mistrzostw świata w nieolimpijskiej konkurencji C4 500 m.

Tokio. Głazunow i Barniak zajęli 1. miejsce w wyścigu i awansowali do półfinału C2 na 1000 m

W sobotnim finale zwyciężyli Hiszpanie, a na trzeciej pozycji finiszowali Ukraińcy.

Piąty medal Polski

To piąty medal polskiej reprezentacji w mistrzostwach.
W sobotnich finałach także srebro wywalczyła kajakarka Justyna Iskrzycka w jedynce na 1000 m (konkurencja nieolimpijska).
W piątek tytuł mistrzyń świata zdobyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska w K2 200 m (konkurencja nieolimpijska), a wicemistrzostwo - czwórka na olimpijskim dystansie 500 m (Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto).
Na najniższym stopniu podium stanął kanadyjkarz Oleksii Koliadych w C1 200 m (konkurencja. nieolimpijska).
Ostatnie finały rozegrane zostaną w niedzielę.