Medalowe żniwa Polaków. Kajakarze się popisali

Akt. 27/08/2023, 16:15 GMT+2

Medal za medalem w niedzielę podczas mistrzostw świata w kajakarstwie. Zaczęło się od brązu Dominiki Putto w jedynce na 200 m. Później było jeszcze lepiej.

Klatt i Wiśniewska na 2. miejscu w rywalizacji K2 500 m w PŚ w Segedynie

Putto zdobyła w Duisburgu brązowy medal w nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m. Zwyciężyła Nowozelandka Lisa Carrington przed Australijką Yale Steinepreis.

Medal i kwalifikacja na igrzyska

Później "przemówiły" Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, które zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m. Triumfowały Dunki, trzecie były Niemki.
Dla Polek to podwójny sukces. Jednocześnie uzyskały kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu.

Martyna Klatt i Helena Wiśniewska z medalem

Srebrny medal zdobyli również Wiktor Głazunow i Sylwia Szczerbińska w mikście na 500 m. Zwyciężyli Kanadyjczycy, a na trzeciej pozycji finiszowali Włosi. Polacy stracili do zwycięzców niespełna pół sekundy.
Dla Głazunowa nie był to ostatni krążek, po który sięgnął w niedzielę. Kilka godzin później dołożył brąz w nieolimpijskiej konkurencji C1 5000 m. Zwyciężył Węgier Adolf Balazs przed Niemcem Sebastianem Brendelem. Regaty zakończył z dorobkiem łącznie trzech medali - w sobotę w osadzie C4 500 zdobył tytuł wicemistrza świata.

Wiktor Głazunow i Sylwia Szczerbińska popłynęli po srebro

W Duisburgu polska reprezentacja zdobyła dziewięć medali. Niedziela to ostatni dzień mistrzostw.