Niskanen najlepsza w Dobbiaco, Polki daleko

31/12/2023, 14:51 GMT+1

Finka Kerttu Niskanen wygrała bieg na dochodzenie techniką klasyczną na 10 km we włoskim Dobbiaco, stanowiący drugi etap zaliczanego do Pucharu Świata w biegach narciarskich cyklu Tour de Ski. Najwyżej z Polek uplasowała się Izabela Marcisz, która była 57.

Chanavat wygrał sprint stylem dowolnym w Tour de Ski

Niskanen wygrała z przewagą 6,7 s nad drugą Niemką Victorią Carl. Trzecia była Amerykanka Jessie Diggins, która do zwyciężczyni straciła 10,7 s.
Niespodziewanie słabo spisały się Szwedki. Najlepsza z nich Linn Svahn, która w sobotę triumfowała w sprincie, zajęła dziewiąte miejsce ze stratą 52,3 s do Niskanen.

Marcisz uplasowała się na 57. pozycji, ponad trzy minuty za Finką, a Weronika Kaleta była 62. ze stratą ponad czterech minut.

Finka Niskanen była w niedzielę najlepsza

Kiedyś Tour de Ski wygrywała Kowalczyk

Tour de Ski to prestiżowy cykl biegów, który tym razem jest rozgrywany na terenie Włoch i Szwajcarii. Kobiety i mężczyźni rywalizują w tych samych dniach. Klasyfikowani są jedynie zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli całość zawodów. W tym sezonie w TdS rywalizacja toczyć się będzie także w Davos i Val di Fiemme.
KALENDARZ TOUR DE SKI 2023/2024

Zwycięzcami poprzedniej edycji byli Norweg Johannes Klaebo i Szwedka Frida Karlsson. W latach 2010-13 czterokrotnie cykl wygrała Justyna Kowalczyk.

Do najnowszej edycji TdS nie przystąpiło z powodu zarażenia grypą i Covid-19 wielu czołowych zawodników, w tym m.in. Klaebo, trzykrotny zwycięzca tej imprezy, pięciokrotny mistrz olimpijski, dziewięciokrotny mistrz świata i lider PŚ.