Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich: Wyniki sprintu, 10 km stylem klasycznym i sztafet

27/03/2024, 22:17 GMT+1

Po tym, jak do historii przeszedł sezon Pucharu Świata, polscy biegacze mieli do odhaczenia jeszcze jedną serię obowiązków. W środę dobiegły końca mistrzostwa Polski. Jedną z ich największych bohaterek okazała się Izabela Marcisz.

Marcisz bez awansu do ćwierćfinału sprintu w Falun

Coroczny cykl organizowany przez FIS został zwieńczony weekendem pucharowej rywalizacji w szwedzkim Falun od 15 do 17 marca. W ostatnim tygodniu miesiąca nadszedł zaś czas na krajowy czempionat, rozgrywany jednak w... Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji.

Dominik Bury na mecie biegu pościgowego na 20 km w Toblach

Marcisz triumfuje w dwóch konkurencjach

Tam wśród pań triumfowała przede wszystkim wspominana Marcisz. 23-latka zwyciężyła w dwóch konkurencjach: sprincie i na dystansie 10 km stylem klasycznym.
Wśród mężczyzn w sprincie wygrał zaś Maciej Staręga, a na 10 km - Dominik Bury. W środę odbyły się natomiast dwie sztafety: 4x5 km u pań i 4x7,5 u panów. Na pierwszym dystansie triumfowały zawodniczki NKS Trójwieś Beskidzka, na drugim biegacze AZS AWF Katowice. Zawody na Słowacji trwały od poniedziałku do środy.