Puchar Świata w Lahti. Olbrzymia radość gospodarzy. Parmakoski i Klaebo najszybsi w Lahti

Akt. 02/03/2024, 15:51 GMT+1

Wielkie święto w fińskim Lahti. Podczas Pucharu Świata w biegach narciarskich reprezentantka gospodarzy Krista Parmakoski wygrała rywalizację na 20 km techniką klasyczną. Tej samej sztuki wśród panów dokonał Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Jedyny Polak w stawce, Dominik Bury, zajął 51. miejsce.

Parmakoski wygrała bieg na 20 km stylem klasycznym w Lahti

Parmakoski pokonała trasę w czasie 52.08 i wyprzedziła o 1,9 s Niemkę Victorię Carl. Trzecią pozycję zajęła rodaczka zwyciężczyni Kerttu Niskanen - 9,9 s straty.

Klaebo wygrał na 20 km w Lahti

W klasyfikacji generalnej na sześć zawodów przed końcem sezonu pewnie prowadzi 21. w sobotę Amerykanka Jessica Diggins - 2330 pkt. Druga Szwedka Linn Svahn ma do niej 237 pkt straty.
Wśród mężczyzn triumfował Klaebo, który pokonał 20 km w czasie 48.00,1 i odniósł 78. zwycięstwo w PŚ. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Fin Iivo Niskanen - 24 s straty oraz rodak zwycięzcy Martin Loewstroem Nyenget - 58,2 s. Bury stracił do Klaebo 5.41,5.