Skandynawowie zdominowali sprinty Pucharu Świata za oceanem

17/02/2024, 22:43 GMT+1

Szwedka Jonna Sundling triumfowała w sprincie techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w amerykańskim Minneapolis. W zmaganiach mężczyzn w tej samej konkurencji zwyciężył Norweg Johannes Klaebo.

Sundling wygrała kwalifikacje w sprincie stylem dowolnym w Tour de Ski

Sundling w finale wyprzedziła o 0,95 sekundy swoją rodaczkę Linn Svahn oraz o 2,68 s Norweżkę Kristine Stavaas Skistad. Weronika Kaleta w eliminacjach zajęła 36. miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji.

Dwóch Norwegów na podium

Wśród mężczyzn Klaebo był szybszy od Włocha Federico Pellegrino o 0,27 s. Trzeci finiszował kolejny z Norwegów Haavard Solaas Taugboel, który stracił 1,21.
W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzą Amerykanka Jessie Diggins i Norweg Harald Amundsen.
W niedzielę w Minneapolis odbędą się biegi kobiet i mężczyzn na dystansie 10 km techniką dowolną.