Amerykanin zaskoczył faworytów. Sensacja w Minneapolis

18/02/2024, 21:42 GMT+1

Gus Schumacher w niedzielę sprawił dużą niespodziankę, wygrywając bieg na 10 km techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w Minneapolis. 23-letni Amerykanin odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze na tym poziomie. Wśród kobiet triumfowała Szwedka Jonna Sundling.

Gus Schumacher wygrał bieg na 10 km w Minneapolis

Schumacher triumfował czasem 20.52,7. Drugie miejsce ze stratą 4,4 sekundy zajął Norweg Harald Amundsen. Za nim uplasowali się jego rodacy: Paal Golberg i Johannes Klaebo.

Na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest czterech Norwegów. Prowadzi Amundsen (2073 pkt) przed Klaebo (1743), Erikiem Valnesem (1663) i Golbergiem (1564).

Kolejne zwycięstwo Sundling

Sundling przebiegła 10 km w 22.38,9. W Minneapolis triumfowała drugi dzień z rzędu. W sobotę zwyciężyła w sprincie techniką dowolną.
Jej rodaczka Frida Karlsson w niedzielę była wolniejsza o 15,4 s. Na podium stanęła też Amerykanka Jessie Diggins. Weronika Kaleta ukończyła bieg z czasem 25.33,6 i zajęła 48. miejsce.

Sundling wygrała bieg na 10 km w Minneapolis

Diggins z dorobkiem 2200 pkt jest liderką Pucharu Świata, a za nią plasują się Szwedki Linn Svahn (1948) i Frida Karlsson (1736).
Biegacze narciarscy po rywalizacji w Ameryce Północnej wrócą do Europy. Kolejne zawody PŚ odbędą się w dniach 1-3 marca w Lahti.