Puchar Świata w biegach narciarskich: Kristine Stavaas Skistad i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali sprint w Falun

15/03/2024, 20:22 GMT+1

Czas na narciarskie ostatki w sezonie biegów. W piątek w Falun, w ramach początku ostatniego weekendu w bieżącym Pucharze Świata, rozegrano rywalizację w sprincie. Triumfowali - bez niespodzianek - Norwegowie Kristine Stavaas Skistad i Johannes Hoesflot Klaebo.

Klaebo wygrał sprint stylem klasycznym w Falun

Polacy tego dnia prezentowali się bardzo przeciętnie i odpadli w eliminacjach. Izabela Marcisz zajęła w nich 50. miejsce. Maciej Staręga był 63., a Kamil Bury 73, zaś do ćwierćfinałów zakwalifikowało się po 30 najszybszych zawodników i zawodniczek.

Skistad wygrała sprint kobiet stylem klasycznym w Falun

Ostatnia prosta

W finale Skistad wyprzedziła Szwedki Linn Svahn o 1,18 i Jonnę Sundling o 1,56 s.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Amerykanka Jessica Diggins - 2352 pkt, która w piątek nie startowała. Druga jest Szwedka Svahn - 2495, a trzecia jej rodaczka Frida Karlsson - 2195.
Za Klaebo natomiast uplasowali się Fin Lauri Vuorinen - 1,14 s straty i Norweg Harald Oestberg Amundsen - 1,37.
Coraz bliżej pierwszej w karierze Kryształowej Kuli jest Norweg Amundsen, który na dwie konkurencje przed końcem sezonu zgromadził 2415 pkt. Wyprzedza Klaebo - 2258, triumfatora w dwóch poprzednich sezonach (a łącznie w czterech). Trzeci jest następny z Norwegów Erik Valnes - 1939.
W Falun do niedzieli odbywać się będzie ostatnia runda Pucharu Świata tej zimy. Oprócz sprintów w programie są jeszcze biegi na 10 km techniką klasyczną oraz biegi ze startu wspólnego na 20 km techniką dowolną.