Niemiec nie zawiódł na swojej ziemi. Najlepszy wynik Polaka

05/01/2024, 20:01 GMT+1

Reprezentant gospodarzy Benedikt Doll zwyciężył w sprincie na 10 km w niemieckim Oberhofie. W sobotnim biegu na dochodzenie wystartuje również Polak Konrad Badacz, który zajął 47. miejsce.

Doll wygrał sprint w Le Grand Bornand

To najwyższa w karierze pozycja niespełna 21-letniego Badacza, która jednak nie daje mu pierwszych punktów w najbardziej prestiżowym cyklu. Polak miał w piątek dwa niecelne strzały i do Dolla, który spudłował raz, stracił prawie dwie i pół minuty.

Dalekie miejsca Polaków

Na drugim miejscu uplasował się Norweg Sturla Holm Laegreid z wynikiem o 1,8 s gorszym od zwycięzcy. Kolejne lokaty zajęli inni biathloniści z Norwegii: Endre Stroemsheim - 5,4 s oraz prowadzący w klasyfikacji generalnej i broniący Kryształowej Kuli Johannes Thingnes Boe - 19,6 s.
Jan Guńka był 78., Marcin Zawół - 87., a dopiero przedostatni rezultat w stawce 99 startujących uzyskał Andrzej Nędza-Kubiniec.

Benedikt Doll

Pierwotnie zawody miały odbyć się w czwartek, ale zostały przeniesione z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.
W sobotę w Oberhofie odbędą się biegi na dochodzenie z udziałem po 60 najlepszych zawodników i zawodniczek w sprincie, a w niedzielę sztafety.
Kolejna runda PŚ zaplanowana jest na 10-14 stycznia w Ruhpolding.