MŚ w Anterselvie. Wyniki biegu na 15 km ze startu wspólnego

23/02/2020, 18:45 GMT+1

Johannes Thingnes Boe bezkonkurencyjny w niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 15 km. To jego trzeci złoty i piąty w sumie medal biathlonowych mistrzostw świata w Anterselvie.

Podium uzupełnili Francuzi - drugiego Quentina Fillona Mailleta norweski biathlonista wyprzedził o 42 s, a trzeciego Emiliena Jacquelina o 55 s.
Niewiele brakowało, by medal wywalczył także drugi z braci Boe, pięć lat starszy, Tarjei. W emocjonującej końcówce przegrał jednak bezpośrednią rywalizację z Jacquelinem o 0,6 s.

Jedyny bezbłędny

Johannes Thingnes Boe, który w niedzielę był jedynym bezbłędnie strzelającym zawodnikiem, wywalczył w Anterselvie piąty medal, w tym trzeci złoty. Po raz pierwszy jednak zwyciężył w biegu indywidualnym. Poprzednie dwa zwycięstwa zanotował z norweską sztafetą. Ma też dwa srebra - w biegu na dochodzenie i indywidualnym. To też jego 10. w karierze złoty krążek MŚ.
Jego największy rywal, lider klasyfikacji Pucharu Świata Francuz Martin Fourcade, spudłował aż trzy razy i ostatecznie zajął siódme miejsce. Polacy nie startowali.
Były to ostatnie zawody czempionatu. Klasyfikację medalową wygrali Norwegowie, którzy zdobyli sześć złotych, trzy srebrne i dwa brązowe medale.