Szwedzi mistrzami świata w biathlonowej sztafecie w Novym Mescie. Polacy w czołowej dziesiątce

17/02/2024, 23:08 GMT+1

Reprezentacja Szwecji wygrała rywalizację męskich sztafet 4x7,5 km podczas biathlonowych mistrzostw świata w czeskim Novym Mescie na Morave. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Francuzi. Biało-Czerwoni uplasowali się na dziewiątej pozycji.

Pekin 2022 - biathlon. Francja odrobiła początkowe straty i prowadzi na półmetku sztafety 4x6 km

Szwecję reprezentowali: Oskar Brandt, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson. Triumfatorzy jako jedyni z zespołów, które stanęły na podium, nie mieli karnej rundy i wyprzedzili o 11,8 s Norwegów i o 12,8 broniących tytułu Francuzów.

Dramat Norwegów

Norwegowie podczas ostatniego strzelania przeżyli prawdziwy dramat. Prowadzący z dużą przewagą Vetle Sjaastad Christiansen zaliczył aż trzy rundy karne i spadł na trzecią pozycję. Błąd rywala wykorzystał Samuelsson, który umieścił wszystkie naboje w celu i pobiegł niezagrożony do mety. Norweg zdążył jeszcze wyprzedzić Francuza, ale nie mogło to już zmienić zawodu, jaki sprawił kolegom z reprezentacji.
Polskę reprezentowali w sobotę Konrad Badacz, Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka i Marcin Zawół. Biało-Czerwoni strzelali bez rundy karnej, co miało przełożenia na dobre, dziewiąte miejsce. W zeszłorocznej edycji MŚ Polacy byli o osiem pozycji gorsi. Sklasyfikowano 22 ekipy.