Dominacja Francuzek w sprincie. Polki ze zmiennym szczęściem

Akt. 09/02/2024, 20:37 GMT+1

Francuzki zdominowały sprint na 7,5 km podczas mistrzostw świata w biathlonie w Novym Mescie na Morave. Aż cztery czołowe lokaty zajęły właśnie reprezentantki Trójkolorowych, a wygrała Julia Simon. Najlepsza z Polek była Natalia Sidorowicz, która uplasowała się na 16. pozycji.

Pekin 2022. Wyjaśniamy igrzyska. Biathlon

Simon była bezbłędna na strzelnicy i triumfowała czasem 20.07,5. Za nią ze stratą 4,9 sekundy do mety dotarła się Braisaz-Bouchet. Brązowy medal przypadł Lou Jeanmonnot.
Tuż za podium uplasowała się Sophie Chauveau.

Julia Simon wywalczyła złoto MŚ

Sidorowicz strzelała bezbłędnie

Sidorowicz nie miała karnych rund, co pozwoliło jej zająć stosunkowo wysokie, 16. miejsce. Jej strata do Simon to 1.39,8.
Joanna Jakieła po jednym błędzie na strzelnicy była 23., natomiast Anna Mąka 46. Z kolei Natalia Gembicka po czterech karnych rundach uplasowała się na odległej, 84. pozycji.
W sobotę odbędzie się sprint na 10 km mężczyzn. Dzień później w biegu pościgowym na 10 km wystartują trzy reprezentantki Polski: Sidorowicz, Jakieła i Mąka.
Zmagania w Czechach potrwają do 18 lutego. MŚ nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.