Jan Guńka wicemistrzem świata juniorów w biathlonie

Akt. 28/02/2024, 13:37 GMT+1

Jan Guńka nie zatrzymuje się w Otepaeae. W środę polski zawodnik wywalczył drugi medal tegorocznych mistrzostw świata juniorów w biathlonie.

Jan Guńka świetny w pierwszym strzelaniu w sztafecie mieszanej w Oberhofie

21-letni Guńka, który na koncie ma już występy w biathlonowym Pucharze Świata, z racji wieku w dalszym ciągu może startować w mistrzostwach świata juniorów. W biathlonie granicę tę wyznaczają bowiem 23 lata.
Szerokiej publiczności polski biathlonista dał się poznać już przed rokiem na MŚ juniorów w Szczuczyńsku. Z Kazachstanu wrócił ze srebrem w sprincie.

Jan Guńka

Co najmniej dwa medale Guńki na MŚ juniorów

Z tegorocznej imprezy, rozgrywanej w znanej miłośnikom sportów zimowych estońskiej miejscowości Otepaeae, przywiezie co najmniej dwa krążki.
Najpierw w biegu indywidualnym Guńka wywalczył brązowy medal. W środę poszedł za ciosem i do krążka z najmniej cennego kruszcu dorzucił srebro w lubianym przez siebie sprincie.
Strzelał bezbłędnie, ale musiał uznać wyższość Norwega Isaka Freya. Najniższe miejsce na podium przypadło Niemcowi Linusowi Kesperowi. Guńka to rocznik 2002, pozostali medaliści są o rok młodsi.
Z Polaków miejsce w top 10 środowych zawodów wywalczył jeszcze siódmy Konrad Badacz. Fabian Suchodolski zajął 38., a Marcin Zawół 39. pozycję.