Ingrid Landmark Tandrevold wygrała biathlonowy bieg indywidualny w Oslo. Z Polek najlepsza Natalia Sidorowicz

01/03/2024, 15:51 GMT+1

Ingrid Landmark Tandrevold wygrała w Oslo bieg indywidualny biathlonowego Pucharu Świata na dystansie 15 km. Norweżka powiększyła tym samym przewagę w klasyfikacji generalnej cyklu. Odległe miejsca zajęły Polki. Najlepsza z nich - Natalia Sidorowicz - była 41.

Ingrid Tandrevold po wygranym biegu masowym w Ostersund

Bieg kobiet miał się pierwotnie odbyć w Oslo już w czwartek, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych został przełożony na piątek.

Tandrevold zmazała plamę

Tandrevold zanotowała jeden błąd na strzelnicy, jednak nie przeszkodziło jej to w odniesieniu zwycięstwa z czasem 44.13,1. Norweżka zmazała tym samym plamę z lutowych mistrzostw świata, podczas których indywidualnie nie zdobyła ani jednego medalu.
Dwukrotnie pudłowała w piątek Szwedka Elvira Oeberg i ze stratą 28,8 s zajęła drugie miejsce. Trzecia była Norweżka Ida Lien, która z jednym pudłem w strzelaniu była wolniejsza o 32 s od triumfatorki.
Polki nie zaprezentowały się w piątek najlepiej. Sidorowicz zanotowała trzy błędy na strzelnicy i stratę 4.14,7 do Tandrevold. Anna Mąka, która również spudłowała trzy razy, uplasowała się na 43. pozycji ze stratą 4.17,2. Kamila Żuk, dla której był to powrót do rywalizacji po kontuzji kostki, była 47. z trzema pudłami i stratą 4.33,2, a Joanna Jakieła 66. - cztery błędy i strata 6.10,3.
Oslo jest gospodarzem siódmego z dziewięciu etapów Pucharu Świata, ale pierwszego po mistrzostwach świata w Novym Mescie na Morave. W piątek odbędzie się jeszcze bieg mężczyzn na 20 km. Na sobotę zaplanowano natomiast dwa biegi ze startu wspólnego, a na niedzielę sztafety mieszane.