Przedsmak finału. Tysięczne części sekundy między kandydatami do złota

30/09/2023, 14:20 GMT+2

Leon Madsen został triumfatorem ostatnich kwalifikacji przed Speedway Grand Prix w sezonie 2023. Podium uzupełnili walczący o mistrzostwo świata Bartosz Zmarzlik oraz Szwed Fredrik Lindgren, których dzieliło zaledwie 0,003 s. Transmisja z finałowych zawodów od 18.30 w TTV oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.

Trzeci przejazd Zmarzlika w kwalifikacjach do GP w Toruniu

Ostatnia sobota września to kluczowa data w kalendarzu Speedawy Grand Prix 2023. To właśnie na ten dzień zaplanowano dziesiątą i zarazem finałową rundę tegorocznego cyklu.
Co warte podkreślenia, niezwykle ważną z perspektywy walki o medale, w tym o złoto pomiędzy liderem Zmarzlikiem a drugim w klasyfikacji generalnej Lindgrenem. Obu przed zawodami na Motoarenie dzieli zaledwie sześć punktów.

Zmarzlik łeb w łeb z Lindgrenem

Czołowi żużlowcy świata pokazali niezłą dyspozycję już podczas rozpoczętych o godzinie 13.00 kwalifikacjach.
Zarówno Szwed, jak i Polak niemal od samego początku znajdowali się w gronie najszybszych. W bezpośredniej walce finalnie lepszy był Zmarzlik, który najszybciej jedno okrążenie pokonał w czasie 14,178 s.

Ten wynik dał 28-latkowi drugie miejsce, tuż za triumfatorem Madsenem (14,167 s).
Lindgren był trzeci (14,181 s).

Lindgren liderem po drugim przejeździe w kwalifikacjach do GP w Toruniu

Tuż za podium uplasował się żużlowiec miejscowego Apatora, zmagający się z chorobą Patryk Dudek (14,206 s).

Przejazd Dudka w kwalifikacjach do GP w Toruniu

Patryk Dudek o męczącej go chorobie i warunkach na torze w Toruniu

Odległą, 14. pozycję zajął ostatni z Biało-Czerwonych, czyli jadący na Motoarenie z dziką kartą Dominik Kubera (14,362 s).

Przejazd Kubery w kwalifikacjach do GP w Toruniu

Sobotnie zawody o Grand Prix Polski w Toruniu rozpoczną się o godzinie 19.00. Transmisja połączona ze studiem od 18.30 w TTV oraz w Eurosporcie Extra w Playerze. Relacja live w eurosport.pl.