Kwalifikacje dla Australijczyka. Polacy bez błysku w Vojens

Akt. 16/09/2023, 14:20 GMT+2

Australijczyk Jack Holder wygrał kwalifikacje przed Speedway Grand Prix Danii w Vojens. Najlepszy z Polaków, będący o krok od tytułu mistrza świata Bartosz Zmarzlik, był 11. Transmisja z sobotnich zawodów od godziny 18.30 w Eurosporcie Extra w Playerze.

Przejazd Holdera w kwalifikacjach do GP Danii

W sobotę oczy kibiców żużla są skierowane głównie w stronę Zmarzlika. Polak, w przypadku dobrego występu w Vojens, ma szansę zostać tego dnia indywidualnym mistrzem świata, już po raz czwarty w karierze. Warunek to 20-punktowa przewaga nad wiceliderem w klasyfikacji generalnej po zawodach w Danii.

Klasyfikacja generalna SGP 2023 po Grand Prix Wielkiej Brytanii

Biało-Czerwoni poza "10"

28-latek nie spisał się jednak w poprzedzających turniej kwalifikacjach najlepiej. Najszybciej jedno okrążenie pokonał podczas drugiego z trzech wyjazdów na tor. Czas 14,125 s dał mu dosyć odległe, 11. miejsce ze stratą 0,345 s do triumfatora.
Kilka lokat niżej, na 14. pozycji, zmagania zakończył drugi z Biało-Czerwonych, czyli Patryk Dudek (14,178 s).

Przejazd Zmarzlika i Dudka w kwalifikacjach do GP Danii

Wygrał prowadzący niemal od samego początku Holder (13,780 s) przed Szwedem Kimem Nilssonem (13,876 s) oraz trzecim w klasyfikacji generalnej SGP 2023 Słowakiem Martinem Vaculikiem (13,986 s).

Sobotnie zawody o Grand Prix Danii w Vojens rozpoczną się o godzinie 19.00. Transmisja połączona ze studiem od godz. 18.30 w Eurosporcie Extra w Playerze.
Cały sezon Speedway Grand Prix na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze. Transmisje z rund rozgrywanych w Polsce dodatkowo na antenie TTV.