Speedway GP 2021. Bartosz Zmarzlik wygrał w Lublinie. Trzecie kolejne zwycięstwo - Żużel

06/08/2021, 20:21 GMT+2

Bartosz Zmarzlik wygrał trzecie kolejne zawody indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Obrońca tytułu po dwóch triumfach we Wrocławiu w piątek okazał się najlepszy w Lublinie, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji cyklu. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Dominik Kubera.

Dla Kubery był to debiut w zawodach żużlowej GP. Jego start był możliwy dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów. Trzeci w finale był Szwed Freddie Lindgren, a na ostatnim miejscu uplasował się Rosjanin Artiom Łaguta.
Trzecie zwycięstwo z rzędu sprawiło, że Zmarzlik powiększył swój dorobek do 83 punktów, a wicelider Łaguta ma o trzy mniej. Trzecie miejsce zajmuje Maciej Janowski - 70 pkt.

Zaskakujący Janowski

Lubelskie rundy Grand Prix miały stać pod znakiem rywalizacji prowadzących w klasyfikacji Janowskiego, Łaguty i Zmarzlika, jednak od pierwszych wyścigów słabszą dyspozycję wykazywał dotychczasowy lider Janowski, natomiast kapitalną jazdę prezentował dwukrotny mistrz globu Zmarzlik, który w dziewiątym wyścigu niespodziewanie uległ rewelacji piątkowych zawodów - Kuberze.

Serię zasadniczą wygrał Zmarzlik gromadząc 12 pkt, tyle samo co Łaguta i Kubera. Janowski zajął dopiero 13. miejsce.

W pierwszym półfinale startujący z zewnętrznego toru Zmarzlik od początku prowadził, a daleko za jego plecami jako drugi przyjechał Szwed Fredrik Lindgren. W drugim półfinale świetnie wystartował Kubera, ale na trasie wyprzedził go Łaguta, a młody Polak, mimo, iż w pewnym momencie miał problem z utrzymaniem płynnej jazdy, odparł ataki Australijczyka Jasona Doyle'a i awansował do wielkiego finału.

Finał, powtórzony w pełnym składzie po upadku Łaguty na pierwszym okrążeniu, był popisem Polaków, którzy nie dali szans Lindgrenowi i Łagucie.
Kolejna runda MŚ odbędzie się w sobotę również w Lublinie.