Leon Madsen wygrał zawody Tauron SEC w Rybniku - żużel

22/07/2020, 19:40 GMT+2

Leon Madsen zwyciężył w czwartej rundzie Tauron SEC w Rybniku. Duńczyk jako pierwszy w historii wygrał trzy zawody z rzędu w cyklu. Drugi był Grigorij Łaguta, a trzeci Bartosz Zmarzlik. Już w czwartek żużlowcy pojadą w Gnieźnie. Transmisja w Eurosporcie 1 od 18:45.

Duńczyk Leon Madsen był najszybszy w Tauron SEC w Rybniku

Po czterech latach przerwy Rybnik wrócił na mapę indywidualnych mistrzostw Europy. Z powodu pandemii COVID-19 trzecie zawody z serii zostały przełożone na czwartek i odbędą się na torze w Gnieźnie. Po dwóch zwycięstwach, kolejno w Toruniu i Bydgoszczy, w cyklu Tauron SEC prowadził Leon Madsen.
Kibice zgromadzeni na stadionie miejskim trzymali kciuki za reprezentanta ich klubu, czyli Roberta Lamberta. Młody Brytyjczyk zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Z dziką kartą obejrzeliśmy Bartosza Zmarzlika, który bardzo dobrze prezentował się od początku zawodów.

Czterech wspaniałych

Po trzech rozegranych seriach wyścigów na prowadzeniu było czterech zawodników, którzy na swoim koncie mieli po trzy wygrane i po jednym drugim miejscu. W tym gronie znaleźli się: Lambert, Zmarzlik, Madsen oraz Grigorij Łaguta. Co więcej, żużlowcy zwyciężyli też w czwartej serii biegów i zgodnie mieli zapewniony awans przynajmniej do barażu. Biegi wygrali kolejno 22-letni ulubieniec miejscowych, Łaguta, polski mistrz świata i Madsen. Wszyscy mieli po 11 punktów.
W biegu 18. kibice obejrzeli przedsmak finału, w którym wystąpiła wspomniana wyżej czwórka. Dwóch najlepszych, czyli Zmarzlik i Madsen, uzyskało bezpośredni awans do finału. Z kolei Lambert i Łaguta mieli wystąpić w biegu barażowym, którego skład uzupełnili Nicki Pedersen oraz Francuz David Bellego.

Baraż i finał

Bieg barażowy wygrał Pedersen przed Łagutą. O wielkim pechu mógł mówić Lambert. Reprezentant ROW Rybnik miał problemy techniczne na starcie.
Przed wielkim finałem zawodnicy wybrali pola startowe. Zmarzlik postanowił wystartować spod krawężnika.
Dominację w tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu potwierdził Madsen. Duńczyk prowadził w finale od startu do mety. Drugie miejsce zajął Łaguta, a miejsce na podium uzupełnił Zmarzlik.
Madsen jako pierwszy w historii wygrał trzeci z rzędu turniej SEC. Jako pierwszy żużlowiec w historii zwyciężył po raz szósty w tej serii zawodów. Duński zawodnik jest na dobrej drodze, aby sięgnąć po drugi w karierze tytuł indywidualnego mistrza Europy. Ma 6 punktów przewagi nad Lambertem i 7 nad Pedersenem.
W czwartek w Gnieźnie odbędzie się trzecia, zaległa część cyklu Tauron SEC.
Początek studia od godziny 18:45 w Eurosporcie 1. Transmisja również w Eurosport Playerze.
Autor: fira/po / Źródło: eurosport.pl