Indywidualne mistrzostwa świata juniorów na żużlu. Guestrow 2019 - wyniki

15/09/2019, 06:01 GMT+2

Popis naszych zawodników w drugim turnieju finałowym indywidualnych mistrzostw świata juniorów w jeździe na żużlu. Zawody w niemieckim Guestrowie wygrał Dominik Kubera, a w finale pojechało jeszcze dwóch innych Polaków.

Dominik Kubera

Zawody odbyły się w miejscu, które gościło już w tym roku rundę TAURON Speedway Euro Championship. Krótki i wymagający tor to idealne okoliczności, aby fani czarnego sportu mogli ekscytować się występami młodych żużlowców.
Impreza od początku toczyła się pod dyktando żużlowców znad Wisły, których do Guestrowa przyjechało aż pięciu. Nie-Polak wygrał dopiero... bieg numer 16.
Była szansa, że finał będzie wewnętrzną sprawą Polaków, ale między Biało-Czerwonych w półfinale wmieszał się Czech Jan Kvech.

Dwie pieczenie na jednym ogniu

Zawody wygrał Kubera, który upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu - zwycięstwo okrasił awansem na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugi w sobotę był Maksym Drabik, trzeci wspomniany Kvech, a czwarte miejsce w finale zajął Bartosz Smektała.
W turnieju startowało jeszcze dwóch Polaków - Wiktor Lampart został sklasyfikowany na 5. miejscu, a Rafał Karczmarz na 13.
Przed finałowymi zawodami, 4 października w Pardubicach, prowadzący w generalce Kubera ma 36 pkt i o jeden wyprzedza Drabika. Trzeci jest broniący tytułu Smektała - 28 pkt.
Autor: łup/twis / Źródło: Polska Agencja Prasowa, Eurosport.pl