Doyle wygrał GP Niemiec. Drugie miejsce Zmarzlika

11/09/2016, 09:04 GMT+2

Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce w Grand Prix Niemiec w Teterow, ósmej eliminacji mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Wygrał Australijczyk Jason Doyle, a na trzecim stopniu podium stanął prowadzący w klasyfikacji generalnej Amerykanin Greg Hancock.

Piotr Pawlicki był w sobotę piąty, a Maciej Janowski 17.

Dzięki dobremu występowi w Teterow Zmarzlik awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Do Hancocka traci 21 pkt. Kolejny turniej odbędzie się 24 września w Sztokholmie.

Po czwarty tytuł

W Teterow, które po raz pierwszy gościło najlepszych żużlowców świata, odbył się 200. turniej GP. Po raz 199. wystartował Hancock, zmierzający w tym sezonie po czwarty w karierze tytuł mistrza świata. Pokrzyżować te plany może mu przede wszystkim Doyle, który wygrał już po raz trzeci w tym roku.

Na trzy eliminacje przed zakończeniem mistrzostw Australijczyk traci do Amerykanina tylko pięć punktów, a ostatnie zawody odbędą się w Melbourne.

Z trójki reprezentantów Polski świetnie radzili sobie w sobotę Zmarzlik i Pawlicki. Spotkali się w drugim półfinale, z którego awans do ostatniego biegu uzyskali Zmarzlik i Hancock.

W decydującym wyścigu świetnie wystartował Zmarzlik, jednak dał się wyprzedzić Doyle'owi i stanął na drugim stopniu podium. Zawiódł Janowski, który z dorobkiem dwóch punktów zajął ostatnie miejsce.
Autor: rk / Źródło: PAP