Puchar Świata w Villars 2022. Wyniki prowadzenia - Wspinaczka sportowa

03/07/2022, 06:50 GMT+2

Janja Garnbret wygrała zawody w prowadzeniu w ramach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Dla Słowenki krążek wywalczony w szwajcarskim Villars był 50. medalem w historii startów w PŚ w karierze. Wśród mężczyzn triumfował Japończyk Taisei Homma.

Dla Garnbret, która w sobotę jako jedyna dotarła na szczyt, był to 34. złoty medal wywalczony w zawodach PŚ. Triumfatorka igrzysk olimpijskich w Tokio w kombinacji aż 20 z nich zdobyła w prowadzeniu.
- Czuję się niesamowicie, to była jedna z najlepszych tras, na jakich miałam okazję rywalizować. Dobrze się bawiłam, złapałam odpowiedni rytm, więc dzień mogę uznać jak najbardziej za udany - powiedziała Słowenka.
Podium uzupełniły reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Drugie miejsce zajęła Brooke Raboutou, a trzecia była Natalia Grossman.

Pierwsze zwycięstwo Japończyka

W rywalizacji mężczyzn, w tej samej konkurencji, triumfował Homma. Dla 22-latka z Saitamy było to dopiero pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.
Srebrny i brązowy medal, podobnie jak w przypadku pań, wywalczyli zawodnicy z USA. Drugi był bowiem Jessie Grupper, a trzeci Colin Duffy.
Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 8-10 lipca we francuskim Chamonix.
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl