Mirosław wspina się w swojej lidze. Kolejny triumf w Pucharze Świata

Akt. 21/05/2023, 06:50 GMT+2

Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata we wspinaczce na czas w Salt Lake City. To jej trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Znowu to zrobiła! Zobacz triumf Aleksandry Mirosław w Salt Lake City

29-letnia Mirosław, dwukrotna mistrzyni świata i Europy oraz rekordzistka świata w tej konkurencji, była najlepsza już w kwalifikacjach sobotnich zawodów.
W 1/8 finału Polka pewnie pokonała Niemkę Franziskę Ritter, następnie w ćwierćfinale okazała się szybsza od Indonezyjki Nurul Iqamah.
W półfinale Mirosław wygrała z reprezentantką Chin Lijuan Deng.

Mirosław awansowała do finału we wspinaczce na czas w Salt Lake City

W finale jej rywalką była Desak Made Rita Kusuma Dewi, która w 1/4 finału wyeliminowała Natalię Kałucką. W decydującym biegu Polka osiągnęła czas 6,43 s, o 0,39 szybszy od Indonezyjki. Trzecie miejsce zajęła Deng.
Poprzednio Mirosław triumfowała w Seulu i Dżakarcie.

Mazurek Dąbrowskiego w Salt Lake City! Mirosław znów najlepsza

Mistrzostwa świata główną imprezą

Kolejne zawody PŚ w tej konkurencji odbędą się 2-4 czerwca w Pradze. Główną imprezą sezonu będą mistrzostwa świata w Bernie w drugiej połowie sierpnia. W Szwajcarii, oprócz medali, stawką będą olimpijskie kwalifikacje. Aby ją zdobyć trzeba zająć jedno z dwóch czołowych miejsc.
Zmagania we wspinaczce sportowej planowane są także na Igrzyskach Europejskich w Krakowie (21 czerwca - 2 lipca).
W 2021 roku w Tokio wspinaczka sportowa zadebiutowała w programie olimpijskim, a Mirosław zajęła wysokie, czwarte miejsce w finale zawodów w kombinacji. W 2024 roku w Paryżu jej popisowa specjalność będzie już osobną konkurencją.