Wspinaczka sportowa. Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata 2023 we wspinaczce na czas w Seulu

Akt. 28/04/2023, 14:33 GMT+2

Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata we wspinaczce na czas w Seulu. W finale pokonała Natalię Kałucką, poprawiając przy okazji swój rekord świata.

Rekord świata i triumf Aleksandry Mirosław w finale wspinaczki na czas w Seulu

29-letnia Mirosław w swoim pierwszym starcie w sezonie (premierowe zawody odbyły się w Hachioji w Japonii, gdzie rywalizowano w boulderingu) pokazała moc już w eliminacjach, poprawiając własny rekord świata - 6,37 s.
W finałach Polka, medalistka mistrzostw świata i Europy, nie miała problemów z pokonaniem w 1/8 finału reprezentantki Ekwadoru Andrei Rojas. W ćwierćfinale zaś pobiegła szybciej od Koreanki Jimin Jeong, osiągając czas 6,38 s, zaledwie o 0,01 wolniejszy od jej rekordu świata z eliminacji.

Mirosław znów poprawiła rekord świata

W półfinale Mirosław potwierdziła wielką formę. Wyeliminowała Desak Made Ritę Kusumę Dewi z Indonezji, znów poprawiając swój rekord świata - 6,35 s. W drugiej parze Natalia Kałucka pokonała swoją siostrę Aleksandrę.
W polskim finale górą była Mirosław. I to w jakim stylu! 6,25 s i kolejny tego dnia rekord świata.
W pojedynku o trzecie miejsce Aleksandra Kałucka przegrała z Dewi.
Za tydzień Mirosław wystąpi podczas Pucharu Świata w Dżakarcie (6-7 maja). Następnie czekają ją zmagania w Salt Lake City (19-21 maja). Transmisje z Pucharu Świata na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze.