Tokio 2020. Trzy medale dla Jamajki w biegu kobiet na 100 m - Lekkoatletyka

31/07/2021, 16:42 GMT+2

Sprinterki z Jamajki zdominowały rywalizację w biegu na 100 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Reprezentantki tego kraju zajęły całe podium. Złoto wywalczyła Elaine Thompson-Herah, finiszując przed Shelly-Ann Fraser-Pryce i Shericką Jackson.

29-letnia Thompson-Herah poprawiła wynikiem 10,61 rekord olimpijski. Niezwykle utytułowana lekkoatletka powtórzyła swój sukces olimpijski z 2016 roku z Rio de Janeiro. W Japonii była jeszcze szybsza - o 0,1 sekundy.
Do brązu z Brazylii srebro dołożyła w sobotę w Tokio kolejna świetna sprinterka z Jamajki Fraser-Pryce. W Japonii srebro uzyskała wynikiem 10,74.
10,76 to czas brązowej medalistki olimpijskiej Jackson. Ona pięć lat temu w Rio de Janeiro zdobyła brąz, ale na 400 m.

Konkurencja bez Polek

W Tokio w biegu na dystansie 100 m zabrakło polskiej sprinterki. Ewa Swoboda nie pojechała do Japonii z powodu kontuzji. Polski sprint żeński będzie reprezentowany w sztafecie 4x100 m.
Autor: br / Źródło: Eurosport.pl; PAP