Tokio 2020 triathlon kobiet: Flora Duffy zdobyła pierwszy złoty medal dla Bermudów

27/07/2021, 10:52 GMT+2

Flora Duffy bohaterką Bermudów. Została mistrzynią olimpijską w triathlonie i dała temu zamorskiemu terytorium Wielkiej Brytanii na Oceanie Atlantyckim pierwszy złoty medal olimpijski w historii. Podium uzupełniły: Brytyjka Georgia Taylor-Brown oraz Amerykanka Katie Zaferes.

Flora Duffy

Zawodniczki miały do przepłynięcia 1,5 km, musiały przejechać na rowerze 40 km oraz przebiec 10 km.
33-letnia Duffy, dwukrotna mistrzyni świata, osiągnęła czas 1:55.36. Wyprzedziła Taylor-Brown o 1.14, a Zaferes o 1.27.
Szóste miejsce zajęła wicemistrzyni olimpijska z 2016 roku Szwajcarka Nicola Spirig - ze stratą prawie dwóch i pół minuty. Polki nie startowały.

Rekord igrzysk

Bermudy to zamorskie terytorium Wielkiej Brytanii na Oceanie Atlantyckim zamieszkiwane przez niespełna 63 tys. osób. Jak informuje serwis Gracenote, to kraj z najmniejszą ludnością, który kiedykolwiek wywalczył mistrzostwo olimpijskie w historii letnich igrzysk olimpijskich.

Przysłali dwoje olimpijczyków

W przeszłości Bermudy zdobyły tylko jeden krążek na imprezie tej rangi. W 1976 roku w Montrealu Clarence Hill sięgnął po brąz w boksie.
Na tegoroczne igrzyska w Tokio Bermudy przysłały tylko dwójkę zawodników. Oprócz Duffy do Japonii przyleciał również wioślarz Dara Alizadeh.
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP