Tokio 2020. Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski zajęli 8. miejsce w wyścigu madison - kolarstwo torowe

07/08/2021, 11:50 GMT+2

Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski nie wywalczyli punktów w wyścigu madison na igrzyskach olimpijskich Tokio. Choć nie zostali zdublowani, to zajęli dopiero ósme miejsce. Zwyciężyli Duńczycy Lasse Norman Hansen i Michael Morkov.

Duńczykom do zwycięstwa wystarczyły 43 punkty. Wygrali tylko trzy z 20 premiowanych okrążeń, ale kontrolowali sytuację. Srebrny medal zdobyli Brytyjczycy, a brązowy Francuzi - obie reprezentacje zdobyły po 40 pkt.

Po raz drugi na podium

Hansen i Morkov to mistrzowie świata z Berlina w 2020 roku. Pierwszy z nich po raz drugi stanął na podium igrzysk w Tokio. Wcześniej wywalczył srebro w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie.
Madison, czyli wyścig punktowy dwójkami, był rozgrywany na dystansie 50 km (200 okrążeń toru, co dziesiąte premiowane punktami). Rywalizację ukończyło tylko 11 z 16 drużyn.
Dzień wcześniej startowały kobiety. Zwyciężyły Brytyjki Katie Archibald i Laura Kenny, przed Dunkami i Rosjankami. Polki Daria i Wiktoria Pikulik uplasowały się na 6. pozycji zdobywając 9 pkt.