Złoto i poprawiony rekord świata. Fenomenalny bieg Amerykanki

04/08/2021, 03:38 GMT+2

Sydney McLaughlin została mistrzynią olimpijską w biegu na 400 metrów przez płotki w Tokio. Amerykanka przy okazji poprawiła własny rekord świata. Srebro wywalczyła jej rodaczka Dalilah Muhammad, a brąz Holenderka Femke Bol.

McLaughlin uzyskała czas 51,46, a dotychczasowy jej rekord wynosił 51,90.
Muhammad, mistrzyni olimpijska z 2016 i mistrzyni świata z 2019 roku, osiągnęła 51,58, natomiast Bol - 52,03. Aż pięć zawodniczek w finale poprawiło swoje rekordy życiowe.

W półfinale tej konkurencji odpadła Joanna Linkiewicz.

Biegi na 400 m przez płotki przejdą do historii

Rywalizacja Amerykanek zapowiadała się na jedno z największych wydarzeń lekkoatletycznych zmagań w Tokio, a o formie tych zawodniczek świadczy fakt, że obie pobiegły w środę poniżej rekordu świata.

Przez większość dystansu prowadziła 31-letnia Muhammad, ale tuż przed metą została wyprzedzona przez swoją rodaczkę.

Poprzedni rekord świata McLaughlin, która 7 sierpnia skończy 22 lata, ustanowiła w czerwcu tego roku podczas zawodów w USA.

Biegi na 400 metrów przez płotki w Tokio przejdą do historii sportu. Dzień wcześniej w finale mężczyzn w tej konkurencji najlepszy okazał się Norweg Karsten Warholm, który również poprawił własny rekord świata, jako pierwszy "łamiąc" barierę 46 sekund - uzyskał 45,94.