Tokio 2020. Simon Geschke zakażony koronawirusem, koniec igrzysk

23/07/2021, 19:14 GMT+2

Simon Geschke uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Niemiec jest kolejnym kolarzem, który nie wystartuje w sobotnim wyścigu ze startu wspólnego. W czwartek, z tego samego powodu, wycofał się Czech Michal Schlegel.

Geschke nie przebywał w wiosce olimpijskiej. Kolarz zatrzymał się w hotelu razem ze swoją drużyną, z którą przygotowywał się do jutrzejszego startu.
Pozostali członkowie kadry Niemiec, którzy uzyskali negatywne wyniki testów, przejdą badania jeszcze raz. Chcą mieć pewność, że będą mogli jutro wystartować w walce o medale.

Wielkie rozczarowanie

- Wykluczenie z wyścigu dzień przed jego startem jest trudne do zaakceptowania. Przestrzegałem reżimu sanitarnego tak uważnie, jak tylko mogłem. Fizycznie czuję się dobrze, ale psychicznie już nie. To dla mnie bardzo zły dzień – wyznał zdruzgotany 35-latek.
- Pozostaje mi tylko życzyć kolegom powodzenia – dodał Niemiec.