Tokio 2020 siatkówka plażowa: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Niemcami w fazie grupowej

27/07/2021, 11:58 GMT+2

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie sprostali reprezentantom Niemiec Juliusowi Thole i Clemensowi Wicklerowi, przegrywając 20:22, 16:21. Po dwóch meczach polscy siatkarze plażowi mają na koncie jedno zwycięstwo. Kilka godzin wcześniej awans do 1/8 finału wywalczyli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Piotr Kantor

Kantor i Łosiak w ostatniej kolejce grupy F zmierzą się z reprezentantami Włoch Paolo Nicolaiem i Daniele Lupo, którzy wygrali oba dotychczasowe mecze i są pewni gry w 1/8 finału. Bezpośrednią promocję wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

Zwycięstwo odjechało

Po gładkim zwycięstwie z Japończykami (21:15, 21:14) we wtorek poprzeczka została zawieszona znacznie wyżej przed naszymi siatkarzami. Biało-Czerwoni zdawali się od początku kontrolować przebieg wydarzeń w konfrontacji z Niemcami, utrzymując kilkupunktową przewagę do półmetka pierwszego seta.
Nasi zachodni sąsiedzi rozkręcali się jednak z każdą minutą i w końcówce tej partii przejęli inicjatywę na boisku. Prowadzili już 19:17, będąc o dwa punkty od wygranej.
Polacy zdołali odrobić straty i wyrównać stan rywalizacji po fantastycznym asie serwisowym Łosiaka, ale na finiszu zabrakło im koncentracji. Niemcy zwyciężyli w pierwszym secie 22:20.
Druga odsłona układała się bardzo podobnie. Biało-Czerwoni utrzymywali do połowy 2-3 punktową przewagę, lecz w dalszej części to Niemcy przejęli prowadzenie. Tym razem piłek meczowych doczekali się już przy wyniku 20:16 i wykorzystali już pierwszą szansę na zamknięcie meczu.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl