Tokio 2020 - siatkówka plażowa mężczyzn, wyniki, przegrana Polaków z Włochami

30/07/2021, 08:15 GMT+2

Piotr Kantor oraz Bartosz Łosiak przegrali spotkanie z parą Paolo Nicolai/Daniele Lupo 1:2 (19:21, 21:17, 10:15). Mimo porażki Polacy zachowują szanse na awans do dalszej rundy.

Piotr Kantor

Pierwszy set pojedynku z Włochami był bardzo wyrównany. Żadna z ekip nie potrafiła wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Ta sztuka udała się dopiero parze Nicolai/Lupo (7:9).
Polacy szybko doprowadzili do remisu (9:9), ale reprezentanci Italii znowu odskoczyli, tym razem na trzy oczka (12:15). Kantor/Łosiak próbowali gonić swoich rywali, ale nie dali rady i przegrali po zaciętej końcówce (19:21).
Drugi set rozpoczął się podobnie, z tym że to Biało-Czerwoni uzyskali minimalną przewagę (6:4). Włosi nie chcieli złożyć broni i jeszcze przed przerwą techniczną objęli prowadzenie (8:9). Polacy momentalnie zerwali się do walki i chwilę później rezultat wyglądał już wiele korzystniej (14:11). W końcówce nasi siatkarze kontrolowali boiskową sytuację i pewnie zwyciężyli drugą partię (21:17).
Tie-breaka świetnie otworzyli Włosi (1:5). Uczestnicy igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku za wszelką cenę chcieli złapać kontakt i zmniejszyli swoją stratę do dwóch punktów (3:5). Zespół Nicolai/Lupo ponownie uzyskał przewagę kilku oczek (5:10). Polacy nie potrafili już dogonić rywali i zasłużenie przegrali seta (9:15), jak i cały mecz.

Awans do 1/8 finału pod znakiem zapytania

Para Kantor/Łosiak rozegrała komplet spotkań w fazie grupowej. Na początek zmagań pokonała Japończyków Yusuke Ishijimę i Katsuhiro Shiratoriego 2:0, a w drugim meczu uległa Niemcom Juliusowi Tholowi i Clemensowi Wicklerowi 0:2.
By bezpośrednio awansować z trzeciego miejsca do kolejnej rundy Biało-Czerwoni muszą czekać na korzystne rezultaty w innych grupach. W innym przypadku czeka ich baraż o wejście do najlepszej szesnastki turnieju.
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl