Tokio 2020. Program na 8 sierpnia - starty Polaków, kto wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

07/08/2021, 18:36 GMT+2

W niedzielę, ostatniego dnia igrzysk olimpijskich w Tokio, wystąpi czworo reprezentantów Polski. Punktualnie o północy czasu polskiego na trasę maratonu ruszą Marcin Chabowski, Adam Nowicki i Arkadiusz Gardzielewski. W kolarskim omnium wystąpi natomiast Daria Pikulik.

Polscy kolarze torowi w Tokio nieco rozczarowali. Pikulik będzie jednak miała szansę uratować honor ekipy. 24-letnia obecnie zawodniczka w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Berlinie zdobyła w omnium brązowy medal.

Maraton w Tokio

Znacznie mniejsze szanse na podium mają maratończycy. Sukcesem byłoby powtórzenie wyniku Henryka Szosta z igrzysk w Londynie (2012), kiedy jako najlepszy z Europejczyków uplasował się na dziewiątej pozycji.

Łącznie w niedzielę zostanie rozdanych 13 kompletów medali. Odbędą się m.in. trzy spotkania o złoto kobiecych turniejów w grach zespołowych. Amerykanki w koszykarskim finale zagrają o złoto z Japonkami, a w siatkarskim z Brazylijkami. W decydującym meczu w piłce ręcznej wystąpią Francuzki i ekipa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.
WSZYSTKO O IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH W TOKIO>

Biało-Czerwoni wywalczyli dotychczas 14 medali - cztery złote oraz po pięć srebrnych i brązowych. Daje im to 17. miejsce w tabeli medalowej.

Ceremonia zamknięcia igrzysk rozpocznie się o godzinie 13.
Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl