Tokio 2020. Primoz Roglić zdobył złoty medal, pomylił okrążenia, jechał dalej. Indywidualna jazda na czas mężczyzn

28/07/2021, 10:52 GMT+2

Złoto olimpijskie igrzysk w Tokio w indywidualnej jeździe na czas dla Primoza Roglicia. Na mecie pewny swego Słoweniec jednak nie był, innych wprawiając przy tym w konsternację - po chwili zawahania wyruszył na następne okrążenie.

- Gdzie on pojechał? Na trzecią rundę pojechał. No szok - dziwili się komentatorzy Eurosportu.
Na szczęście po kilku sekundach Roglić wreszcie się zorientował, że jest już po wszystkim, zadanie już wykonał. I wyhamował.

Telemarkiem na podium

31-letni zawodnik, zwycięzca dwóch edycji Vuelta a Espana i wicemistrz świata w tej konkurencji z 2017 roku, uzyskał na torze Fuji - na trasie liczącej 44,2 km - zdecydowaną, ponadminutową przewagę nad najlepszym z rywali. Walka o pozostałe miejsca na podium była znacznie bardziej wyrównana.
Srebrny medal zdobył Holender Tom Dumoulin, a brązowy - Australijczyk Rohan Dennis.
Roglić, jak przystało na byłego skoczka narciarskiego - sport ten trenował do roku 2012, zostając nawet drużynowym mistrzem świata juniorów - na podium wylądował popisowym telemarkiem.
Jedyny Polak w stawce Maciej Bodnar zajął pozycję 18. Do triumfatora stracił blisko cztery minuty.

Autor: rk/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP