Tokio 2020: Polska – Serbia wynik i relacja – koszykówka 3x3

25/07/2021, 03:53 GMT+2

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 doznała już swojej drugiej porażki w trzecim meczu na igrzyskach olimpijskich. W niedzielę Biało-Czerwoni nie sprostali faworytom turnieju Serbom, przegrywając 12:15.

Polska – Serbia koszykówka 3x3

Polacy rozpoczęli zmagania w Tokio od przegranej z Łotwą (14:21). W kolejnym spotkaniu po nerwowej konfrontacji pokonali Japończyków 20:19.
W niedzielę przyszło im się sprawdzić na tle czterokrotnych mistrzów świata. Na ostatnim czempionacie globu z 2019 roku ograli Serbów w meczu o trzecie miejsce.
Nie tym razem.

Zgaśli w końcówce

Choć trzeba przyznać, że polscy koszykarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz z liderami światowego rankingu. Byli bardzo aktywni, wygrywali walkę pod tablicą i w połowie spotkania prowadzili 10:5.
Później było już jednak gorzej. Biało-Czerwoni przestali trafiać, grali coraz bardziej chaotycznie i wyraźnie opadli z sił. Na trzy minuty przed końcem Serbowie wyrównali na 11:11 i po chwili objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca.
W meczu z Serbami Paweł Pawłowski zdobył 4 pkt, Szymon Rduch i Przemysław Zamojski po 3, a Michael Hicks 2.
W niedzielę zagrają jeszcze z drużyną rosyjską (11.40), w poniedziałek z Chinami (12.05) i Holandią (15.25), a we wtorek z Belgią (7.40) oraz ewentualnie w ćwierćfinale (14.00 lub 15.20).
Gra się systemem każdy z każdym. Dwa czołowe zespoły po siedmiu rundach spotkań awansują bezpośrednio do półfinału, dwa ostatnie odpadają. Drużyny z miejsc 3. i 6. oraz 4. i 5. zagrają w dwóch ćwierćfinałach o prawo gry o medale.
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP