Czwórka bez sterniczki poza podium. Nie pomógł dobry start

28/07/2021, 01:05 GMT+2

Polska czwórka bez sterniczki nie wywalczyła medalu igrzysk olimpijskich w Tokio. Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska finał A ukończyły na ostatnim, szóstym miejscu. Najlepsza okazała się osada z Australii.

Polki bardzo dobrze wystartowały, jednak już po 500 metrach zajmowały ostatnią pozycję. Strata nie była jednak duża. Powiększyła się dopiero w późniejszej części dystansu. Ostatecznie do triumfatorek Biało-Czerwone straciły 14,58 s.

Emocje do samego końca

O olimpijskie złoto do samego końca z Australijkami walczyły Holenderki. Na mecie straciły do nich ledwie 0,34 s.
Zaciętą walkę o brąz stoczyły też Irlandki (+5,09 s do triumfatorek) z Brytyjkami (+6,15 s). Na miejscu piątym finiszowały Chinki (+9,76 s).
Konkurencja ta wróciła do programu igrzysk po 29 latach nieobecności.
To nie koniec polskich szans medalowych w wioślarstwie w środę. O 3.30 w finale popłynie czwórka podwójna mężczyzn, a o 3.50 czwórka podwójna kobiet.
Autor: br / Źródło: eurosport.pl