Tokio 2020. Półfinał. USA - Australia, wynik meczu i relacja - koszykówka

05/08/2021, 06:54 GMT+2

Przez 20 minut na koszykarskim parkiecie w Tokio pachniało sensacją. W drugiej połowie Amerykanie pokazali jednak klasę i pokonali Australię 97:78. W finale ich rywalami będą zwycięzcy meczu Francja - Słowenia.

Australijczycy 13 lipca niespodziewanie w bardzo dobrym stylu pokonali Amerykanów w sparingu. Wygrali 91:83 i mieli prawo liczyć, że teraz będzie podobnie.
Przez kilkanaście minut wszystko wyglądało dla nich znakomicie. W pewnym momencie prowadzili nawet 41:25. Selekcjoner amerykańskiej drużyny Gregg Popovich musiał prosić o kolejne przerwy na żądanie.
Reprymenda pomogła. Kapitalnie zaczął grać Kevin Durant z Brooklyn Nets, ale do przerwy Australijczycy jeszcze wygrywali 45:42. Po zmianie stron wątpliwości już nie było.
Amerykanie rozpoczęli drugą połowę serią 12:0. W pierwszej części trafili tylko 2 z 13 prób za trzy punkty, a w kolejnych 20 minutach 7 z 15. Ostatecznie faworyci igrzysk wygrali 97:78.
23 punkty rzucił Durant, a 20 gwiazdor Phoenix Suns Devin Booker.
O godzinie 13 drugi półfinał. Francuzi zmierzą się ze Słoweńcami z Luką Donciciem w składzie.
Finał jest zaplanowany na sobotę 7 sierpnia.