Tokio 2020. Polak Łukasz Niedziałek nie ukończył rywalizacji - Chód na 20 km

05/08/2021, 09:55 GMT+2

Niespodzianka w chodzie na 20 kilometrów. Mistrzem olimpijskim został Włoch Massimo Stano, który nie dał się dogonić dwóm reprezentantom gospodarzy. Rywalizacji w Sapporo nie ukończył jedyny Polak w stawce Łukasz Niedziałek.

Ze względu na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne rywalizacja chodziarzy odbyła się w Sapporo, a nie w Tokio.
Wśród nich znalazł się 21-letni Niedziałek, dla którego był to debiut na igrzyskach. Na półmetku rywalizacji Polak był 44., ale w drugiej części dystansu opadł z sił i się wycofał.

Gospodarze nie dogonili rewelacyjnego Włocha

Podium uzupełnili Japończycy. Po srebrny medal sięgnął Koki Ikeda, a z brązu cieszył się Toshikazu Yamanishi.
Ikeda stracił do Włocha dziewięć sekund, a Yamanishi, mistrz świata sprzed dwóch lat, był wolniejszy od triumfatora o 23 s.
To największy i niespodziewany sukces 29-letniego Stano, który nigdy w karierze nie stanął na podium igrzysk, lekkoatletycznych mistrzostw świata czy Europy.
Autor: Skrz/twis / Źródło: eurosport.pl