Tokio 2020: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w 1. rundzie siatkówki plażowej relacja i wynik meczu - igrzyska

25/07/2021, 00:49 GMT+2

Trzeciego dnia igrzysk olimpijskich do rywalizacji wkroczyli polscy siatkarze plażowi. W niedzielę nad ranem naszego czasu jako pierwsi zaprezentowali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Biało-Czerwoni w 1. rundzie pokonali Japończyków Yusuke Ishijimę i Katsuhiro Shiratoriego w dwóch setach 21:15, 21:14.

Piotr Kantor

Kantor i Łosiak walczą w grupie F, w której poza Polakami oraz ekipą gospodarzy grają Włosi (Paolo Nicolai, Daniele Lupo) i Niemcy (Julius Thole, Clemens Wickler). Bezpośredni awans do kolejnej fazy wywalczą po dwie najlepsze drużyny, ale przepustkę można zdobyć także z trzeciego miejsca.
Biało-Czerwoni do ostatniej chwili musieli bić się o wyjazd do Tokio, choć jeszcze w 2018 roku byli liderami światowego rankingu i mieli na koncie 14 występów w turniejach World Touru zakończonych na podium. W kolejnych latach wielokrotnie na drodze stawały im jednak kontuzje.

Do Japonii przyjechali ze sporymi nadziejami.
- Znamy swoje możliwości. Wiemy, że nasza para jest w stanie wywalczyć nawet złoto, bo pokazywaliśmy to w innych turniejach. Musimy tylko w siebie wierzyć i powoli iść krok po kroku, od meczu do meczu - mówił przed turniejem Łosiak.

Udane otarcie

Pierwszy krok wyszedł im zgodnie z oczekiwaniami. Polacy zaczęli od asa serwisowego Łosiaka i nie pozwolili rywalom choćby na chwilę cieszyć się z prowadzenia w inauguracyjnym secie.
Nasz duet szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę, w pełni kontrolując przebieg tej odsłony. Pierwszej piłki setowej Polacy doczekali się przy bezpiecznym prowadzeniu 20:15 i od razu przyniosła im powodzenie po zepsutym serwisie Japończyków.
Biało-Czerwoni również oddawali jednak przeciwnikom za dużo punktów po własnych błędach i w drugiej odsłonie to gospodarze zaczęli lekko przejmować inicjatywę.
W połowie drugiej partii Kantor i Łosiak odzyskali jednak przewagę. Od stanu 11:10 dla Japonii polski zespół zdobył pięć punktów z rzędu. Zamknął tego seta wygraną 21:14. Spotkanie trwało zaledwie 38 minut.